Sesje niemowlęce
WSKAZÓWKI

KIEDY MOŻEMY UMÓWIĆ SIĘ NA SESJĘ NIEMOWLĘCĄ?

Na sesję niemowlęcą należy umówić się między 1 a 4 miesiącem życia maluszka. Sesje niemowlęce w pierwszych miesiącach życia noworodka polegają na wykonaniu ujęć na rękach rodziców i na ujęciach leżących, bo są to naturalne pozycje w tym okresie życia dziecka. Sesja tego typu to sesja lifestyle w białej tonacji na kanapie lub wygodnym łóżku w studio.
 

JAK UBRAĆ MALUSZKA PRZED PRZYJAZDEM NA SESJĘ?

Noworodka należy ubrać w bardzo luźne ubranko (np. body zapinane na zamek) pozostawiając jedynie pieluszkę. Chcemy uniknąć sytuacji, gdy śpiący w swoim nosidełku maluszek jest rozbierany z kolejnych warstw jego rzeczy, takich jak śpioszki, koszulki (zdejmowane przez rączki). Wasz maluszek przed sesją powinien być wyspany i nakarmiony, bo tylko wówczas będzie miał ochotę na pozowanie do zdjęć.

CO MAMY ZABRAĆ?

Na sesję należy zabrać kilka pieluszek jednorazowych, kocyk dziecka, dodatkową porcję mleka oraz chusteczki nawilżające. Smoczek uratował sytuację już na nie jednej sesji więc, prosimy pamiętać o tym aby zabrać go na sesję. Pory karmienia podczas sesji muszą być dość elastyczne, podczas sesji maluszek może się nieraz zgłodnieć, wówczas niezbędna będzie przerwa na karmienie. Noworodki są bardzo wrażliwe, a ponieważ będziemy fotografować je na naguska, w studio będzie bardzo ciepło aby czuły się komfortowo.
 

ILE TRWA SESJA?

Sesja niemowlęca trwa zazwyczaj godzinkę ale dokładna długość sesji zależy od nastroju maluszka, którego trzeba będzie niejednokrotnie podczas takiej sesji przewinąć, nakarmić i utulić. 

[Jeśli na sesji obecne będzie również rodzeństwo po wykonaniu wspólnych zdjęć (w początkowej fazie sesji) będą mogli wrócić już do domu, lub spędzić czas poza studiem z tatą. ]
Sesja powinna odbywać się w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu. Maleństwu może udzielać się niespokojna atmosfera, więc najlepiej, by w sesji jako obserwator uczestniczyli tylko rodzice maluszka. 
 

W UBRAĆ NOWORODKA NA SESJĘ NIEMOWLĘCĄ?

Wasz maluszek będzie występował w noworodkowych ciuszkach dostępnych w naszym studio, ponadto powiadamy owijki, kocyki i czapeczki, które wykorzystujemy do sesji lifestyle.

 

W CO POWINNI UBRAĆ SIĘ RODZICE DZIECKA?

Do zdjęć wspólnych, proponujemy rodzicom, aby przygotowali stroje w jasnych kolorach (biel, krem, błękit, szarość, wszelkie pastele), dopasowane do ciała, jednolite koszulki/koszule/bluzki bez zbędnych napisów i wzorów, które nie będą odciągały uwagi na zdjęciu. Podobnie z biżuterią, obrączkę, pierścionek, kolczyki, duże zegarki itp. najlepiej zostawić w domu.


Nasze sugestie ubrań dla rodziców: https://pl.pinterest.com/michaldudzinski/co-ubra%C4%87-na-sesj%C4%99/

CZY MAKIJAŻ I FRYZURA DO SESJI DLA MAMY SĄ ZAPEWNIONE?

Przy sesjach niemowlęcych o makijaż i fryzurę dla mamy należy zadbać we własnym zakresie. Zachęcam do wykonania makijażu i choćby lekkich loków, bo bardzo pozytywnie wpływają na samopoczucie mamy podczas sesji.
 

CZY TAKA SESJA JEST BEZPIECZNA DLA DZIECKA?

Bezpieczeństwo to podstawa przy pracy z noworodkami. Podczas robienia zdjęć cały czas czuwamy nad bezpieczeństwem dziecka, a pozycje, w których jest układane są dla niego bardzo naturalne i często są to ujęcia na rękach rodziców lub na leżąco np na łóżku. Podczas wykonywania zdjęć rodzice są cały czas obecni, pomagają w sesji i asekurują.

A GDY JUŻ WYKONAMY SESJĘ, TO JAK DŁUGO CZEKAMY NA ZDJĘCIA?

Po wykonanej sesji potrzebujemy 14 dni roboczych na przygotowanie zdjęć tj. kadrowanie, delikatny retusz niedoskonałości, korekta jasności i korekta barwna zdjęć. W przypadku zamówienia wyłącznie zdjęć cyfrowych otrzymujecie je od nas nie dłużej niż w ciągu 7 dni roboczych od momentu wykonania sesji, a w przypadku zamówienia odbitek w przeciągu dwóch tygodni, od momentu wyboru ujęć, informujemy Was o możliwości odbioru gotowych zdjęć/powiększeń itp.

© 2020 by MichalDudzinski.com created with Wix.com