O sesjach noworodkowych

Na sesję należy umówić się zanim maluszek pojawi się na świecie. Sesje noworodkowe powinny odbyć się w ciągu 14 dni
od narodzin. Najlepszym czasem na sesję jest 5-8 dzień życia, wówczas nie ma obaw, że ułożenie w słodkie pozy w koszyczkach czy na kocykach w pierwszych dniach jego życia jest dla noworodka niewygodne, bo są to naturalne pozycje, które dziecko pamięta jeszcze z brzuszka mamy.
Fotografowanie noworodków jest zupełnie inną fotografią niż fotografia dziecięca i rodzinna, które polegają głównie na dużej swobodzie i zabawie. Fotografia noworodkowa wymaga więcej uwagi i troski oraz większej ilości czasu na wykonanie zdjęć, włączając w to również przerwy na karmienie nowo narodzonego maluszka.

WSKAZÓWKI

 

Podczas zdjęć noworodkowych największe znaczenie ma sen noworodka. Tulenie, lulanie i układanie maluszka jest bardzo ważną częścią pracy nas fotografów, jednak istotą powodzenia sesji jest przygotowanie rodziców do sesji ich dziecka i oto kilka wskazówek dla rodziców :)

 

PRZED SESJĄ

Godzinę lub dwie przed sesją, noworodek nie powinien za dużo spać, wówczas podczas sesji będzie bardziej śpiący. Jest to bardzo ważne: bez tego, zbyt dużo czasu zajmie nam usypianie dziecka nim zaczniemy je fotografować. Jeśli maluszek prześpi cały poranek, a następnie przyjedzie do studia, należy spodziewać się że może minąć sporo czasu, nim noworodek ponownie uśnie.

 

KARMIENIE

 

Polecamy na podstawie naszych doświadczeń, aby podczas sesji maluszka nakarmić pokarmem modyfikowanym dedykowanym dla dziecka. Mleko mamy jest najlepsze, ale podczas sesji może okazać się niewystarczające.
Maluszki, które karmione są pokarmem modyfikowanym w trakcie zdjęć mocniej śpią, są bardziej podatne do układania, co znacznie skraca czas sesji.


JAK UBRAĆ

 

Noworodka należy ubrać w bardzo luźne ubranko (np. body zapinane na zamek) pozostawiając jedynie pieluszkę. Chcemy uniknąć sytuacji, gdy śpiący w swoim nosidełku maluszek jest rozbierany z kolejnych warstw jego rzeczy, takich jak śpioszki, koszulki (zdejmowane przez rączki), bo to jest najlepsza droga, do rozbudzenia maluszka.

 

CO MAMY ZABRAĆ?

 

Na sesję należy zabrać kilka pieluszek jednorazowych, kocyk dziecka, dodatkową porcję mleka oraz chusteczki nawilżające. Smoczek uratował sytuację już na nie jednej sesji więc, prosimy pamiętać o tym aby zabrać go na sesję. Pory karmienia podczas sesji muszą być dość elastyczne, podczas sesji maluszek może się nieraz zgłodnieć, wówczas niezbędna będzie przerwa na karmienie. Noworodki są bardzo wrażliwe, a ponieważ będziemy fotografować je na naguska, w studio będzie bardzo ciepło aby czuły się komfortowo.

 

Na sesję warto zabrać swoje własne przekąski, abyście  w trakcie sesji nie byli głodni - ważne dla karmiących mam. Rodzicom proponujemy ubrać się lekko lub "warstwowo" , aby w razie potrzeby zdjąć część ubrań gdy w pokoju zrobi się gorąco. Chcemy abyście czuli się u nas swobodnie, więc do Waszej dyspozycji jest kanapa i telewizor, możecie się przy nim zrelaksować, lub zabrać ze sobą ulubioną gazetę, książkę.
 

ILE TRWA SESJA?
 

Sesja noworodkowa trwa około 3 godzin, podczas których skupiamy się głównie na dziecku. Oczywiście podczas sesji wykonamy również zdjęcia z mamą, tatą oraz zdjęcia rodzinne. Jeśli na sesji obecne będzie również rodzeństwo po wykonaniu wspólnych zdjęć (w początkowej fazie sesji) będą mogli wrócić już do domu, lub spędzić czas poza studiem z tatą. W naszym studio posiadamy wszystkie unikalne akcesoria: kosze, czapeczki, opaski, tła, które są pięknym uzupełnieniem sesji.

CO UBRAĆ NA SESJĘ?
 

Wasz maluszek będzie występował bez ubranka lub w noworodkowych ciuszkach dostępnych w naszym studio. W przypadku zdjęć wspólnych, rodzicom proponujemy przygotować stroje w jasnych kolorach (biel, krem, błękit, szarość, wszelkie pastele), dopasowane do ciała, jednolite koszulki/koszule/bluzki bez zbędnych napisów i wzorów, aby nie odciągały uwagi na zdjęciu. Podobnie z biżuterią, obrączkę, pierścionek, kolczyki, duże zegarki itp. najlepiej zostawić w domu. Idealną sytuacją jest gdy stroje są w podobnych lub lekko różniących się odcieniach.

REZERWACJA TERMINU
 

Najlepiej zarezerwować termin na sesje noworodkową z wyprzedzeniem, kiedy jesteś jeszcze w ciąży, pozwoli to na większą swobodę jak przygotować się do sesji. Można dokonać wstępnej rezerwacji w trakcie ostatniego miesiąca ciąży dokonując wpłaty zadatku (z tolerancją przesunięcia się terminu narodzin). 
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z nami :)

© 2020 by MichalDudzinski.com created with Wix.com