O sesjach noworodkowych

Na sesję należy umówić się zanim maluszek pojawi się na świecie. Sesje noworodkowe powinny odbyć się w ciągu 14 dni od narodzin, wówczas nie ma obaw, że ułożenie w słodkie pozy w koszyczkach czy na kocykach w pierwszych dniach jego życia jest dla noworodka niewygodne, bo są to naturalne pozycje, które dziecko pamięta jeszcze z brzuszka mamy.
Fotografowanie noworodków jest zupełnie inną fotografią niż fotografia dziecięca i rodzinna, które polegają głównie na dużej swobodzie i zabawie. Fotografia noworodkowa wymaga więcej uwagi i troski oraz większej ilości czasu na wykonanie zdjęć, włączając w to również przerwy na karmienie nowo narodzonego maluszka.

WSKAZÓWKI

 

Podczas zdjęć noworodkowych największe znaczenie ma sen noworodka. Tulenie, lulanie i układanie maluszka jest bardzo ważną częścią pracy naszej pracy, jednak istotą powodzenia sesji jest przygotowanie się rodziców i ich dziecka.
 

JAK UBRAĆ MALUSZKA PRZED PRZYJAZDEM NA SESJĘ?

 

Noworodka należy ubrać w bardzo luźne ubranko (np. body zapinane na zamek) pozostawiając jedynie pieluszkę. Chcemy uniknąć sytuacji, gdy śpiący w swoim nosidełku maluszek jest rozbierany z kolejnych warstw jego rzeczy, takich jak śpioszki, koszulki (zdejmowane przez rączki), bo to jest najlepsza droga, do rozbudzenia maluszka.

 

PRZED SESJĄ


Bardzo ważne aby godzinę lub dwie przed sesją, noworodek NIE SPAŁ za dużo (na tyle na ile jest to możliwe), wówczas podczas sesji będzie bardziej śpiący. Jeśli maluszek prześpi cały poranek, a następnie przyjedzie do studia, należy spodziewać się że może minąć sporo czasu, nim noworodek ponownie uśnie. 

 

PO PRZYJEŹDZIE DO STUDIA

 

Gdy przyjedziecie do studia poprosimy Was o nakarmienie maluszka. Po karmieniu maluszek z pełnym brzuszkiem, chętnie zapadnie w sen.

 

Prosimy o karmienie noworodka wyłącznie mlekiem modyfikowanym, które jest bardziej syte i pozwala dziecku spać dłużej i mocniej, co znacznie skraca czas sesji. Często karmienie piersią bywa krępujące dla mam, stąd karmienie mm jest bardziej komfortowe.  Mleko mamy jest najlepsze, ale podczas sesji może okazać się niewystarczające. 

CO MAMY ZABRAĆ?

 

Na sesję należy zabrać kilka pieluszek jednorazowych, kocyk dziecka, dodatkową porcję mleka oraz chusteczki nawilżające. Smoczek uratował sytuację już na nie jednej sesji więc, prosimy pamiętać o tym aby zabrać go na sesję. Pory karmienia podczas sesji muszą być dość elastyczne, podczas sesji maluszek może się nieraz zgłodnieć, wówczas niezbędna będzie przerwa na karmienie. Noworodki są bardzo wrażliwe, a ponieważ będziemy fotografować je na naguska, w studio będzie bardzo ciepło aby czuły się komfortowo.

 

Na sesję warto zabrać swoje własne przekąski, abyście  w trakcie sesji nie byli głodni - ważne dla karmiących mam. Rodzicom proponujemy ubrać się lekko lub "warstwowo", aby w razie potrzeby zdjąć część ubrań gdy w pokoju zrobi się gorąco. Chcemy abyście czuli się u nas swobodnie, więc do Waszej dyspozycji jest kanapa i telewizor, możecie się przy nim zrelaksować, lub zabrać ze sobą ulubioną gazetę, książkę.
 

ILE TRWA SESJA?
 

Sesja noworodkowa trwa około 3 -5 godzin, podczas których skupiamy się głównie na dziecku. Oczywiście podczas sesji wykonamy również zdjęcia z mamą, tatą oraz zdjęcia rodzinne. Jeśli na sesji obecne będzie również rodzeństwo po wykonaniu wspólnych zdjęć (w początkowej fazie sesji) będą mogli wrócić już do domu, lub spędzić czas poza studiem z tatą. W naszym studio posiadamy wszystkie unikalne akcesoria: kosze, czapeczki, opaski, tła, które są pięknym uzupełnieniem sesji.

CO UBRAĆ NA SESJĘ?
 

Wasz maluszek będzie występował bez ubranka lub w noworodkowych ciuszkach dostępnych w naszym studio.

(RODZICE)

Do zdjęć wspólnych, proponujemy rodzicom, aby przygotowali stroje w jasnych kolorach (biel, krem, błękit, szarość, wszelkie pastele), dopasowane do ciała, jednolite koszulki/koszule/bluzki bez zbędnych napisów i wzorów, które nie odciągały uwagi na zdjęciu. Podobnie z biżuterią, obrączkę, pierścionek, kolczyki, duże zegarki itp. najlepiej zostawić w domu. Idealną sytuacją jest gdy stroje są w podobnych lub lekko różniących się odcieniach.
Nasze sugestie ubrań dla rodziców: https://pl.pinterest.com/michaldudzinski/co-ubra%C4%87-na-sesj%C4%99/
 

REZERWACJA TERMINU
 

Najlepiej zarezerwować termin na sesje noworodkową z wyprzedzeniem, kiedy jesteś jeszcze w ciąży, pozwoli to na większą swobodę jak przygotować się do sesji. Można dokonać wstępnej rezerwacji w trakcie ostatniego miesiąca ciąży dokonując wpłaty zadatku (z tolerancją przesunięcia się terminu narodzin). 
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z nami :)

© 2020 by MichalDudzinski.com created with Wix.com